• Partnerzy Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej

www.pcez.pl

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej
im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku

Sukcesy

Sukcesy naukowe

1988

  • I miejsce w eliminacjach ogólnopolskich TMMT za pracę dyplomową "Światłowodowy, oświetlacz medyczny", która reprezentowała Polskę na wystawie w Hawanie.

1989

  • I miejsce w eliminacjach wojewódzkich TMMT za prace dyplomowa "Wydłużacz kości"

1990

  • I miejsce w eliminacjach wojewódzkich i wyróżnienie w centralnych TMMT za pracę dyplomową "Przyrząd do ćwiczeń konwergencji wzroku"

1991

  • IV i VI miejsce w Wojewódzkim Konkursie na najlepszego w zawodzie ślusarz - mechanik

1992

  • I miejsce w eliminacjach wojewódzkich TMMT i I miejsce w eliminacjach ogólnopolskich TMMT za pracę dyplomową "Koordynator wzroku wg "Cuppersa"
  • I miejsce w eliminacjach wojewódzkich TMMT za pracę dyplomową "Zgrzewarka do rur i kształtek z tworzyw sztucznych"
  • II miejsce w eliminacjach wojewódzkich za pracę dyplomową "Statyka i wytrzymałość belek - film dydaktyczny"
  • II miejsce w eliminacjach wojewódzkich za pracę dyplomową "Motolotnia z wózkiem w układzie L"

1993

  • I miejsca w eliminacjach wojewódzkich w TMMT w różnych kategoriach zajęły prace dyplomowe:
  • "Uniwersalne urządzenia filtrujące", "Obrabiarka ultradźwiękowa",
  • "Ogławiacz brukselki", "Zrywarka do roślin", "Medyczny stół dydaktyczny".

1994

  • III miejsce w eliminacjach wojewódzkich TMMT w różnych kategoriach zajęły prace dyplomowe
  • "Model tunelu aerodynamicznego" "Wiertarka wielowrzecionowa do drewna"
  • "Tester obwodów i czujników wielkości analogowych pokładowego urządzenia rejestrującego śmigłowca Sokół"
  • wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich TMMT za pracę dyplomową
  • "Opracowanie i wdrażanie programu: Rozwijanie przedsiębiorczości w ZST w Świdniku".
  • III miejsce zespołowo w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Wiedzy o Wynalazczości

1995

  • III miejsce w eliminacjach wojewódzkich w TMMT za pracę dyplomową "Przyrząd do rehabilitacji mięśni kończyn dolnych i górnych".

1996

  • III miejsce w eliminacjach wojewódzkich TMMT za pracę dyplomową "Stepper do ćwiczeń mięśni nóg".

1997

  • I miejsce w eliminacjach wojewódzkich w TMMT za pracę dyplomową "Stół pronnacyjny"
  • I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Motoryzacyjnym oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego dla szkół ponadpodstawowych

1998

  • I miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym, I miejsce w wojewódzkim Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, I miejsce w wojewódzkiej Olimpiadzie o Wynalazczości,
  • I miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Informatycznym dla szkół policealnych we Włocławku.

1999

  • III miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Informatycznym we Włocławku dla szkół policealnych,
  • V miejsce w Finale Wojewódzkim III Ogólnopolskiego Turnieju
  • Motoryzacyjnego w wojewódzkim etapie TMMT - dwa drugie miejsca i jedno trzecie w trzech kategoriach prac dyplomowych
  • I miejsce i wyróżnienie w wojewódzkim konkursie SiMP na najlepszą pracę dyplomową.

2000

  • I miejsce dla pracy dyplomowej w kategorii "Pomysł Techniczny" w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Młodych Mistrzów Techniki:
  • III miejsce dla pracy dyplomowej w kategorii "Pomoc Dydaktyczna" w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Młodych Mistrzów Technik
  • Wyróżnienie dla pracy dyplomowej w kategorii "Pomysł Techniczny", w eliminacjach centralnych Turnieju Młodych Mistrzów Techniki:
  • III i IV miejsca w województwie w konkursie SIMP i Politechniki Lubelskiej na najlepszą pracę dyplomową,
  • IX miejsce indywidualnie i V miejsce zespołowo w eliminacjach wojewódzkich konkursu Wiedzy o Wynalazczości,
  • I miejsce w eliminacjach powiatowych i IX miejsce w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Motoryzacyjnego.

2001

  • I miejsce w kategorii pomysł techniczny,
  • II miejsce w kategorii użyteczna praca dyplomowa w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Młodych Mistrzów Techniki,
  • wyróżnienie w kategorii pomysł techniczny w finale centralnym Turnieju Młodych Mistrzów Techniki,
  • wyróżnienie dla pracy dyplomowej w konkursie SIMP i Politechniki Lubelskiej,
  • wyróżnienie dla pracy dyplomowej w ogólnopolskim konkursie "Technik 2001",
  • III miejsce indywidualnie i IV miejsce zespołowo w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Wiedzy o Wynalazczości,
  • XII miejsce zespołowo w centralnych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Wynalazczości,
  • I i II miejsce dla TM-5 i TM-3 w eliminacjach powiatowych w Turnieju Motoryzacyjnego.
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Informatycznym w kategorii Mistrz Internetu
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Informatycznym w kategorii Sprinter Klawiatury
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Informatycznym w kategorii Mistrz Komputerowej Edycji

2002

  • I miejsce w Konkursie prac dyplomowych uczniów średnich szkół technicznych o profilu mechanicznym organizowany przez
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Informatycznym w kategorii Mistrz Komputerowej Edycji

2003

  • III miejsce i wyróżnienie - Konkurs prac dyplomowych uczniów średnich szkół technicznych o profilu mechanicznym organizowany przez
  • Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich
  • II miejsce w Powiatowym Konkursie Informatycznym w kategorii Mistrz Komputerowej Edycji

2006

  • I miejsce drużynowo oraz indywidualnie II, IV i V miejsce w konkursie informatycznym "Mistrz komputera".

2008

  • udział 2 uczniów w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej - etap wojewódzki

2009

  • I miejsce indywidualnie oraz II miejsce drużynowo w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości
  • Stanisłw Bławucki uczestnikiem finału Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

Sukcesy sportowe

1966

  • II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Szkół Przyzakładowych

1967

  • III miejsce w Olimpiadzie TKKF
  • II miejsce w Spartakiadzie Ogólnopolskiej

1968

  • III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Szkół Zawodowych

1970-89 sportowcy szkoły odnieśli szereg pięknych sukcesów; zajmowali I lub II miejsca w Okręgowych Spartakiadach Szkół Zawodowych.

1972

  • V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Zawodowych w piłce nożnej o puchar "Przeglądu Sportowego" i " TVP"

1990

  • Cztery pierwsze miejsca w tenisie stołowym w turnieju regionalnym

1991

  • I miejsce w zawodach regionalnych piłki siatkowej i koszykowej

1992

  • I miejsce w zawodach piłki siatkowej w województwie

1993

  • II miejsce w zawodach piłki siatkowej w województwie
  • Uczeń ZST zdobył mistrzostwo Europy w teakwondo, dwóch uczniów mistrzostwo makroregionu w Judo, zaś jeden uczeń został ćwierćfinalistą Halowego Turnieju Tenisowego zajmując XV miejsce na krajowej liście tenisistów

1994

  • I i II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo - Zamość '94
  • II miejsce w Wojewódzkim Finale Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej
  • V miejsce w Mistrzostwach Polski ZSZ Kadetów Judo
  • I, II i III miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodzików w Judo

1995

  • II miejsce w Wojewódzkim Finale Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej
  • V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich Judo '95
  • I i III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Kadetów Judo
  • III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym

1996

  • I miejsce w Wojewódzkim Półfinale Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej
  • II miejsce w Wojewódzkim Półfinale Szkół Ponadpodstawowych w piłce koszykowej
  • III miejsce Wojewódzkim Finale Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej
  • I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo dzieci i młodzieży - Jarocin '96
  • II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich Judo, Bielsko - Biała
  • I miejsce w Festynie Sportowo - Rekreacyjnym dla dzieci i młodzieży szkół Świdnika.
  • I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików Judo

1997

  • II miejsce w Wojewódzkim Finale Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej
  • II miejsce w Turnieju Piłki Koszykowej o Puchar Burmistrza Łęcznej

1999

  • Mistrzostwo Województwa w piłce siatkowej chłopców
  • Wicemistrzostwo Województwa w piłce nożnej chłopców
  • IV miejsce makroregionu w piłce siatkowej chłopców
  • IX miejsce we współzawodnictwie sportowym w województwie
  • II miejsce w IV edycji turnieju o puchar dyrektora ZSO nr 1 w Świdniku w piłce koszykowej chłopców

2000

  • II miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych Dziewcząt 10x1000m
  • I miejsce w powiatowych Biegach Przełajowych Chłopców 10x1000m
  • I miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Ręcznej Dziewcząt
  • II miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej Chłopców
  • I miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Nożnej 11-osobowej
  • III miejsce w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Zawodach Powiatowych
  • I miejsce w Zawodach Wojewódzkich w Piłce Siatkowej Chłopców

2001

  • III miejsce w V Aerobiegu "Grand Prix Polski" Tkaczuk Kamila;
  • IV miejsce Rudzka Katarzyna
  • I miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Ręcznej Dziewcząt
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej Chłopców
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Siatkowej Chłopców
  • III miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Koszowej Chłopców
  • XIII miejsce w Finale Polski "Sprawni jak Żołnierze": 1. Bzowski Marcin 2 .Kowalczyk Łukasz 3. Woskowicz Tomasz

2002

  • II miejsce w Zawodach Powiatowych Dziewcząt i Chłopców w Biegach Sztafetowych
  • I miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Nożnej
  • I miejsce w Zawodach Powiatowych Dziewcząt w Piłce Ręcznej
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej Chłopców
  • III miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców
  • IV miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Koszykowej Chłopców

2003

  • I miejsce w Zawodach Powiatowych a III w Rejonie w Piłce Ręcznej Dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Powiatowych a IV w Rejonie w Piłce Ręcznej Chłopców
  • V miejsce w Zawodach Wojewódzkich w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • II miejsce w Zawodach Rejonowych w Piłce Siatkowej Chłopców
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Koszykowej Chłopców
  • I miejsce - XXIV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
  • I miejsce w Zawodach Rejonowych XXIV Zawody Sportowo Obronne" Sprawni jak Żołnierze"

2004

  • I miejsce - Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły I.LO im. W. Broniewskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • I miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
  • II miejsce w Piłce Koszykowej w Zawodach Powiatowych Dziewcząt i Chłopców
  • IV miejsce w Zawodach Powiatowych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców
  • W ramach rozwoju aktywności fizycznej rekreacyjnej odbyły się 4 wycieczki
  • Rowerowe i spływy kajakowe Wieprz - Krasnystaw - Trawniki - Jaszczów

2005

  • Spływ Kajakowy Marina - Piotrowice
  • III miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt
  • IV miejsce w Zawodach Powiatowych Piłce Ręcznej Chłopców
  • IV miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców
  • IV miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Koszykowej Chłopców
  • Wycieczka szkoleniowa na narty do Rąblowa

2006

  • III miejsce w Zawodach Powiatowych w Biegach Przełajowych Chłopców
  • Wycieczka rowerowa Zalew Zemborzycki
  • III miejsce w Zawodach Powiatowych w Pływaniu - Sztafety
  • III miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Siatkowej Dziewcząt
  • IV miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Siatkowej Chłopców
  • Lodowisko Lublin warsztaty szkoleniowe
  • I miejsce w Rejonowych Zawodach w Halowej Piłce Nożnej Chłopców
  • II miejsce w Zawodach Powiatowych w Piłce Koszykowej Chłopców
  • 2 wycieczki rowerowe nad Zalew Zemborzycki
  • Warsztaty szkoleniowe w Rąblowie - narciarskie.

2007

  • V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w Halowej Piłce Nożnej
  • Mistrzostwo Świata "Kick-boxing" juniorzy w muay tai - Tomek i Adam Jasińscy

2008

  • I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Ręcznej Chłopców - IV miejsce w Rejonie Chełm
  • I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Koszykowej Chłopców - V miejsce w Rejonie Chełm
  • II miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Chłopców
  • II miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

Inne sukcesy

W latach 1960-64 kółko recytatorskie zajmowało czołowe miejsca w konkursach regionalnych i wojewódzkich.

1990

  • 3 laureatów Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego
  • 1990r. - laureat radiowego konkursu komputerowego nagrodzony został wyjazdem do Augsburga na "Wakacje z komputerem"
  • Wyróżnienie w Turnieju Wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

1991

  • Stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (uczeń otrzymywał stypendium przez 4 lata)
  • 1991r. - II miejsce oraz wyróżnienie w Turnieju Wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Śpiewanej i wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim

1992

  • II miejsce oraz wyróżnienia w Archidiecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej

1993

  • II miejsce w Archidiecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej
  • nagroda główna II stopnia w ogólnopolskim konkursie "Moja Szkoła Szkołą Przedsiębiorczości"
  • I miejsce w festiwalu Piosenki Religijnej w kategorii solistów
  • I miejsce oraz wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej w Świdniku

1994

  • wyróżnienie w II edycji ogólnopolskiego konkursu "Moja Szkoła -Szkołą Przedsiębiorczości"

1995

  • wyróżnienie w Turnieju Wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • II miejsce w konkursie "Świdnicka Jesień z Poezja"
  • wyróżnienie w edycji wojewódzkiej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

1996

  • III miejsce - w edycji wojewódzkiej Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • wyróżnienie w konkursie "Sakrum w Literaturze" - Częstochowa
  • wyróżnienie w Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów - Połczyn Zdrój
  • 2 wyróżnienia w Konkursie na Plakat Teatralny "Lubartów 96"

1997

  • II miejsce zespołu "Pitu-Litu" w Przeglądzie Zespołów Wokalno-Instrumentalnych

2000

  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o AIDS

2001

  • 13. miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej
  • Konkurs o osobie i dziedzictwie Kardynała Stefana Wyszyńskiego "Na grani tysiąclecia": o w etapie wojewódzkim udział wzięły 4 uczennice PCEZ - 2 dyplomy, jedno wyróżnienie, jedna nagroda o w etapie centralnym udział wzięła1uczennica PCEZ
  • III miejsce w konkursie powiatowym "Samorząd i samorządność w III RP na przykładzie Powiatu Świdnickiego"

2002

  • VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej: w etapie diecezjalnym udział wzięło 4 uczniów PCEZ - Konkurs o osobie i dziedzictwie Kardynała Stefana Wyszyńskiego "Miłość na co dzień"- prace literackie i multimedialne: w etapie ogólnopolskim uczestniczyły 2 prace

2003

  • II i III miejsce w konkursie powiatowym "Samorząd i samorządność w III RP na przykładzie Powiatu Świdnickiego"
  • VII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej: w etapie diecezjalnym udział wzięły 3 uczennice PCEZ - I Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki: w etapie diecezjalnym zajęła 5 miejsce
  • udział w konkursie ortograficznym na etapie wojewódzkim

2004

  • konkurs multimedialny "Europejska wspólnota ducha": w etapie ogólnopolskim bierze udział praca 1 uczennicy PCEZ
  • I miejsce drużynowo oraz indywidualnie II, IV i V miejsce w konkursie informatycznym "Mistrz komputera".

2008

  • Zakwalifikowanie się uczniów do centralnego etapu Konkursu o Gospodarce i turystyce

2009

  • 26 marca - podjęcie uchwały przez Radę Miasta Świdnik o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku o nadanie PCEZ tytułu "Zasłużony dla miasta Świdnika"
  • 18 kwietnia - uroczyste nadanie PCEZ tytułu "Zasłużony dla miasta Świdnika"

Wyróżnienia, nagrody

PCEZ ZASŁUŻONY DLA MIASTA ŚWIDNIK

KURATORIUM OŚWIATY W LUBLINIE

WSK "PZL-ŚWIDNIK" S.A.

STAROSTA ŚWIDNICKI

BURMISTRZ MIASTA ŚWIDNIK

ŚWIDNICKI LIPIEC 1980

GIMNAZJUM NR 3 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W ŚWIDNIKU

PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA W ŚWIDNIKU

KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI PCK

ŚWIDNICKIE SPACERY