• Partnerzy Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej

www.pcez.pl

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej
im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku

Miejsko-Powiatowy Konkurs wiedzy gen. Tadeuszu Górze

pon., 31/05/2010 - 11:00

Znamy już zwycięzców Miejsko-Powiatowego Konkursu wiedzy o Generale Tadeuszu Górze, który odbył się w dniu 24.05.2010 r. Impreza zorganizowana została w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Anny Kamieńskiej w Świdniku w formie turnieju. Trzyosobowe reprezentacje szkół odpowiadały na pytania dotyczące barwnego życiorysu generała, jego lotniczej kariery i pasji. W Konkursie startowało osiem drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu.

W zaciętej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum nr 2 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku w składzie: Justyna Nowakiewicz, Magdalena Podziadła, Sebastian Bielicki. Opiekunem zespołu była p. Barbara Trzcińska.
Miejsce II przypadło drużynie z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku (skład zespołu: Kamil Cieplak, Kamil Nowakowski, Marlena Kosmala; opiekun: p. Joanna Śmigowska) - GRATULUJEMY!

III miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku (skład zespołu: Karolina Oktaba, Rafał Misiurek, Wojciech Mazurek, opiekun: p. Ilona Jaworska).
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się w piątek 28 maja 2010 r. podczas konferencji otwarcia ?Rajdu Samolotowego Polska - Litwa im. Gen. Tadeusza Góry?. Zdjęcia z konkursu dostępne w galerii fotografii (rok szk. 2009/10) na stronie www naszej biblioteki.