• Partnerzy Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej

www.pcez.pl

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej
im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku

PODIUM NASZE

wt., 05/12/2017 - 07:37

W czwartek, 23 listopada 2017 r. odbył się II Wojewódzki Nauczycielski Przegląd Piosenki (niewykluczone, że aktualnie jedyny taki konkurs w Polsce) pod patronatem Wicestarosty Powiatu Świdnickiego. Konkurencja wokalna odbywała się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły złożone z nauczycieli. Jury w składzie: Mariusz Matera (muzyk, kompozytor, wokalista zespołu „Szalom Chełm”), Dariusz Tokarzewski (muzyk, kompozytor, wokalista grupy „VOX”), Waldemar Białowąs (Wicestarosta Powiatu Świdnickiego) i pani Iwona Król (z Wydz. Edukacji Starostwa w Świdniku) oceniało wykonawców pod względem doboru repertuaru (piosenki śpiewane wyłącznie w języku polskim), interpretacji utworu, intonacji oraz dykcji.
Atmosfera spotkania przez cały czas była znakomita – radosna, taneczna i rozśpiewana, ale o konkursie można było mówić do chwili, gdy na scenę wkroczyli nauczyciele PCEZ, bo po ich występie było już w zasadzie pozamiatane. Zaśpiewali trzy piosenki i zgarnęli wszystko. Pierwsze miejsce w kategorii zespołów – duet: Beata Golacik i Rafał Pydyś w piosence „Tajemne małżeństwo”, drugie miejsce w kategorii solistów – Anna Jasińska z utworem „Co mi, Panie, dasz” i trzecie miejsce w kategorii zespołowej za piosenkę MAANAMu „Cykady na cykladach” w wykonaniu naszej grupy wokalnej w składzie: Rafał Pydyś (gitara i śpiew), Leszek Mazur (bębny), Anna Bożek, Tomasz Gleń, Beata Golacik, Anna Jasińska, Iwona Kapczuk, Janusz Maruszak, Ewa Michałek, Lidia Wiącek i Magdalena Wójcik. BRAWO! Jesteśmy dumni i szczęśliwi. GRATULUJEMY!
Szczególne podziękowania należą się również uczniom PCEZ, którzy wspierali gorącym dopingiem swoich rozśpiewanych nauczycieli. DZIĘKUJEMY!