• Partnerzy Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej

www.pcez.pl

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej
im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/peternet/public_html/pcez/portal/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/peternet/public_html/pcez/portal/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/peternet/public_html/pcez/portal/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/peternet/public_html/pcez/portal/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/peternet/public_html/pcez/portal/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Zaproszenie na Dzień Otwarty 2018

czw., 22/02/2018 - 12:33

Dnia 23.04.2018 zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów gimnazjów, rodziców, nauczycieli
na Dzień Otwarty w PCEZ. W programie oferujemy cykl zajęć praktycznych w formie warsztatów w
specjalistycznych pracowniach Centrum Kształcenia Praktycznego oraz w budynku głównym szkoły.
Podczas Dnia Otwartego odbędzie się uroczyste oficjalne wręczenie nagród dla laureatów Konkursu
Wojewódzkiego „Cudze chwalicie, swego nie znacie” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie
i Starosty Powiatu Świdnickiego.

czytaj więcej

Kolejne potyczki językowe w PCEZ

śr., 21/02/2018 - 15:25

Dwudziestego lutego bieżącego roku gimnazjaliści z województwa lubelskiego zmagali się z zadaniami siódmej edycji Konkursu Językowego „Cudze chwalicie, swego nie znacie….” objętego honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Świdnickiego.
Naszą szkołę odwiedziło 34 uczniów z całego województwa: Kraśnika, Siennicy – Różanej, Lublina, Suśca, Majdanu Sopockiego, Wysokiego oraz Świdnika. Konkurs obejmował zagadnienia związane m. in. z normami językowymi, ortografią, interpunkcją, frazeologią.

czytaj więcej

„Technik Absolwent Roku 2016/17”

śr., 21/02/2018 - 15:22

W Ogólnopolskim Konkursie o Nagrodę i Dyplom Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich wyróżnienia otrzymali absolwenci Technikum Nr 1:

Wiktor Kruk – najlepszy absolwent w zawodzie technik mechanik lotniczy oraz Mateusz Karabela - najlepszy absolwent w zawodzie technik mechanik. Konkurs uwzględniał wyniki egzaminów zewnętrznych maturalnych i zawodowych oraz osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i turniejach zarówno wojewódzkich, jak i ogólnopolskich. Nagrodzonym – gratulujemy i życzymy sukcesów w toku studiów.

czytaj więcej

Mundurowi i cywile na nartach

pt., 26/01/2018 - 10:19

Dnia 24.01.18r odbyło się pierwsze planowane szkolenie klas mundurowych i cywilów z naszej szkoły w zakresie narciarstwa zjazdowego. Szkolenie obejmowało jazdę pługiem po prostej i ze zmianami kierunku, skuteczne zatrzymanie w różnych sytuacjach, naukę upadania na nartach oraz podstawy savoir-vivre narciarstwa zjazdowego. Przed nami jeszcze co najmniej jeden wyjazd. Po pięciogodzinnym szkoleniu naszych uczniów możemy nazywać narciarzami:)). Mamy nadzieję, a nawet pewność, że młodzież chwyciła bakcyla narciarskiego.

czytaj więcej

SREBERKA Z PCEZ – tu

pt., 26/01/2018 - 10:13

Nasza reprezentacja w piłce siatkowej w rozgrywanych w Piaskach Mistrzostwach Powiatu Świdnickiego zdobyła tytuł wicemistrza i srebrny medal. W mistrzostwach brało udział cztery reprezentacje ze świdnickich szkół i jedna reprezentacja z Piask. To cenny tytuł mając na uwadze że konkurencyjne szkoły prowadzą, albo świeżo prowadziły, klasy o specjalizacji siatkówka.
W barwach PCEZ wystąpili:
Mateusz Drogomirecki
Marcin Harasim
Bohdan Kostenko
Mateusz Kowalewski
Przemysław Merski
Sebastian Psujek
Michał Stefański
Ryszard Szadura
Paweł Drabik
Jędrzej Sienicki w roli kapitana.

czytaj więcej

Informatycy strzelali w realu.. i to jak!!!!

sob., 09/12/2017 - 18:00

Klasa informatyczna 1i postanowiła dziś odwiedzić i sprawdzić się na Strzelnicy MOLON LABE, HNATOW Szkolenia Strzeleckie w Świdniku. Skok z wirtualnej rzeczywistości strzelanek do świata rzeczywistego wypadł bardzo dobrze. Przed kompem nie czuć odrzutu, zapachu prochu i nie ma takiej adrenaliny jak w czasie trzymania w ręku prawdziwej broni. Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że chłopaki dali radę i szykuje się nam niezła konkurencja z klasami mundurowymi, a na pewno objawiło się kilku potencjalnych mistrzów PCEZ-u.

czytaj więcej